Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Štos je v tem, da je davek že bil plačan preko IOSS za vsako pošiljko, kar se vidi na kuvertah in tudi v obvestilih, ki sem jih dobil od carinske pošte, je zabeleženo, da je davek plačan.  Tako, da napaka uslužbenca, ker bi moral zaračunati samo carinsko posredovanje. Ampak, za dober EUR res nisem hotel pisati pritožbe.

 

Sicer sem potem vse transakcije prijavil paypalu, ker WOB se ni odzival na moje prošnje za povračilo stroškov. In tudi paypalu niso posredovali odgovorov tako, da sem ravno danes prejel "full refund" za vse knjige ustavljene na carinski pošti. Preveč dela za vse skupaj tako, da sem zaenkrat zaključil z naročanjem knjig pri njih.

Povezava do prispevka

Ma, jaz bi pa rekel "zastonj* knjige, bom še kdaj naročil pri njih". :D

 

Glede IOSS pa ni napaka uslužbenca ampak žal neumen slo sistem + napaka pošiljatelja/prenosne službe. Sem imel takoj po prehodu na IOSS mega težav, cel kup mailov, par pritožbic FURSU, na koncu pa samo prst v rit. V slo so se pač odločili, da za IOSS pošiljko velja samo, če dobijo elektronsko posredovan info od pošiljatelja. Ker gre kdaj preko večih posrednikov, se ta elektronska veriga kdaj prekine. Tako da če e-podatek ne pride do slo carine, se šteje da ne obstaja in tudi če imaš vsa dokazila o plačanem davku ga, citiram: "ne smemo ročno vnesti". Tako da ko sistem laufa je all good (čeprav je plačilo postopka za pravilno procesirane IOSS pošiljke legalna kraja), ko pa ne pa se jebi, lp pošta.

 

*minus dajatve, se ve

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Vem, kako poteka sporočanje preko IOSS. Kot si povedal, je nekje pretrgana veriga carinskega posredovanja. Ker prej, ko so pošiljali preko avstrijske pošte, sem dobil direktno v nabiralnik. Sedaj preko švedske pošte pa očitno ni pravilno elektronsko posredovano. Davek je kljub temu bil plačan (tudi označen kot plačan na obvestilu od pošte), vendar  je bil pri dveh pošiljkah vseeno odveden. Menim, da gre za napako. Pri ostalih mi ga niso zaračunali. Mogoče tudi, ker sem potem vsakič vpisal v opombo, da so mi neupravičeno zaračunali ddv. Storitev carinskega posredovanja sem seveda vsakič plačal.

 

Trenutno je najbolje naročati nove knjige pri Kennys, kjer jih lepo zaščitijo, če jih takoj po naročilu dodatno prosiš. Amazon.de je tudi opcija, ker je poštnina nad 59 EUR zastonj, samo imajo katastrofalno pakiranje in knjige pridejo velikokrat poškodovane. Sicer se da vse urediti, vendar je spet dodatno ubadanje po nepotrebnem.

 

Povezava do prispevka

Mislim, jaz sem glede 2x plačanega davka dobil od fursa po pošti uraden odgovor:

- res je, 2x ste plačali

- se strinjamo, da to ni ok

- ne bomo vrnili, kaj pa pošiljatelj ni pravilno posredoval info, z njim se zmente

 

Kralji. :D 

 

LakomLačen reče pred 15 urami:

pri Kennys, kjer jih lepo zaščitijo, če jih takoj po naročilu dodatno prosiš

 

Tega pa nisem vedel, sem že dobil tudi zjebane od njih, bom drugič kar težil, tenks :D A to daš v opombe pri naročilu al pošlješ followup mail?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

trenutno stanje pri nekaterih UK trgovinah ... WOB je bil zadnja leta vedno ok.

WOB = vse se ustavi na carini, napačno posredovan IOSS, plača se 3,25, povrnejo na PayPal ... s časom (več knjig so poslali z različnimi mednarodnimi logističnimi firmami, vsako pošiljko z drugo, po mnenju naše carine so vse "naredile napako")
Scifier = vse se ustavi na carini, napačno posredovan IOSS, plača se 3,25, takoj povrnejo na kartico (več knjig so poslali z različnimi mednarodnimi logističnimi firmami, vsako pošiljko z drugo, po mnenju naše carine so vse "naredile napako")
Booksple.se = vse se ustavi na carini, kao IOSS sploh ni posredovan čeprav je posrednik resna logistična firma, plača se ddv + 3,25, niso navdušeni nad vračanjem DDVja (uporabili so resno mednarodno logistični firmo, po mnenju naše carine "ne vejo kako se pošilja v EU")

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Jaz sem dobil 7 paketov od njih vseskupaj. Na VSE je šel pregled za 3,25€. Pa še nekaj prednaročol imam v paci "vi kar pošljite račun od carine če bo, boste dobili denar nazaj'.

 

Kot sem napisal edino njihova sestrska firma booksplea.se so se izmikali da naj se na carino pritožim in adijo. (ob tem, da glede na našo carino ioss ni bil posredovan, zakar sem plačal še ddv, pri sedmih paketih scifierja je bilo to vse ok) Ampak ko sem težil so vse povrnili.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...